Vítejte

Stylová chata pro nenáročné. Chata je posazená do krásné přírody na jihozápadním úpatí lesnatého vrchu Rychvald (607 m). Nachází se na okraji území Malé Hané, které je součástí celku Boskovické brázdy. Nad chatou v těsné blízkosti začínají hluboké lesy, ve kterých žije spousta zvěře, roste hodně borůvek, malin, jahod a zejména hub. Necelý kilometr od chaty je přírodní park Řehořkovo Kořenecko, kterým protéká říčka Bělá, která se posléze napojuje na vodní nádrž Boskovice (Vratíkov). Je to zdroj pitné vody pro Boskovice, takže je nepřístupná. Kolem nádrže se dá dojít až do westernového městečka Wild West City, je to cca 12km. Chata se nachází v kompletně oplocené části klidné chatové oblasti.

Objekt:

Dřevěná chata se zděným suterénem je posazená v západním svahu. Z původní jednopodlažní chatky byla zrekonstruována a rozšířena o suterénní prostory, nově zřízená koupelna s tekoucí teplou vodou a splachovacím WC. V horní dřevěné části je ložnice pro 4 osoby. V místnosti se může topit původními kamny – sporákem. Přes malou chodbičku je koupelna s toaletou, kde se nachází WC, umyvadlo, sprchový box.
Ve spodním patře je obývací pokoj s přístupem na nádvoří a kuchyň s jídelním stolem. V obývacím pokoji lze rozložením sedačky vytvořit lůžko pro 2 osoby. Nechybí zde barevná TV, DVD přehrávač. Kuchyňka je vybavena linkou, ledničkou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou, sporákem s troubou, sendvičovačem. Objekt se dá vytápět krbovými kamny v obývacím pokoji, původním sporákem v ložnici a elektrickými přímotopy. V případě chladného počasí je nutno v chatě stále topit. Kolem chaty je možno provozovat jak letní, tak zimní aktivity. K dispozici rovněž ohniště, dětský koutek - houpačka, pískoviště, trampolína, společenské hry a jiné.

V případě nepříznivých mikroklimatických podmínek a nadměrného plýtvání s vodou může dojít k přerušení dodávky vody ze studny. V tom případě je k dispozici cca 50m od chaty pumpa s pitnou vodou.

Služby

Obchod – cca 10 minut chůze do středu obce
Restaurace
  • Kiosek v zámeckém parku (pití, občas grilování) cca 10 minut pěšky
  • Krčma u piráta, kiosek na koupališti (pití, občas grilování, makrely) cca 2 minuty pěšky
  • Další restaurační zařízení v Knínicích (5km), Boskovicích (10km)

Upraveno 2018, Jiří Podloučka